Astăzi, 30 martie 2023,

Scoala Gimnazială Mihai Viteazu Selimbar a organizat intalnirea elevilor claselor a VII-a si a VIII-a cu reprezentantii Consiliul Judetean al Elevilor Sibiu, si anume: Gradinar Alexandru – Vicepresedinte, popa Andreea – Director al Departamentului de Incluziune Scolara, Tiut Raisa, Director al Departamentului de Invatamant Gimnazial si Teoretic, Florea Rares, Director al Departamentului de Invatamant Confesional, Profesional, Vocational si Tehnic.

La intalnire au participat dna. Director, Luca Elena Doina, si dirigintii claselor a VII -a, prof. Nanu Daniel si a VIII-a , prof. Cosma Simion.

Intalnirea a avut drept scop valorificarea potentialului elevilor scolii noastre in a se implica in activitati de organizare si manifestare a responsabilitatilor si drepturilor lor si in a relationa cu alti tineri din mediul scolar in scopul invatarii si participarii la activitati extracurriculare in contextul politicii scolii de deschidere la nou si activitati inovative educationale si sociale ce vizeaza prioritatile elevilor.

Elevii se vor organiza in Consiliul elevilor la nivel de scoala prin propuneri si vot liber si vor colabora cu omologii lor la nivel judetean si national.

Elevii au fost receptivi si au reactionat in mod constructiv la propunerea de colaborare a reprezentantilor Consiliul Judetean al Elevilor Sibiu.